8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za ciężkiej liczby gazu oraz dieta uboga w zyski i warzywa nie wróżą nic dobrego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest a mało przydatnych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających uniknąć tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które warto spożywać, by usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w obiektu ograniczenia za dużego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki dużej zawartości potasu. Znajduje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zamkniętemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze już się obniży. Banany można spożywać jak niezależną przekąskę lub podać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołem miąższem zawierają potas, także jak pomidory i banany. Zawierają również witaminę C, jaka postępuje jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Efekt w linii obniżenia ciśnienia można zarejestrować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż niezmiernie zdrowy produkt, który można zużywać na twardo czy dusić w postaci soku. Całość z pytań dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może być element pożywnego śniadania. Miej jednak, aby sprawdzić ilość cukru, że kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić dobry wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie stanowi wspaniałe rozwiązanie dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas a wyjątkowy punkt o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej liczby brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla pań na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą możliwością dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych zysków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem efekty można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zakończone w Finlandii wskazuje, że duża zawartość likopenu, czyli karotenoidu ujętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z czystym szczeblem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wielką porcję wody dzięki czemu dobrze wchodzi na role z podniesionym ciśnieniem farby czyli z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może ponadto zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z dobrym ciśnieniem krwi.

Ponadto owoc ten wynosi L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego także je odbiera. Prócz tego aminokwasy zamknięte w arbuzach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw. Czy jest rzecz bowiem ważniejszego w zarabianiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments