Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Jastrowie

Prasówki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w zakładzie budowlanym – Panele podłogowe są drinkom z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Noszą one bardzo wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są eleganckie, łatwe w życiu czystości, pasują do każdego rodzaju wnętrza, tak i odpowiednio łatwo się je łączy. Nie trzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Wronki

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ulokować w jakimś pomieszczeniu. Ich bogaty wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że można je bez problemu dobrać do różnych trendów w jakich zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc pasować do pomieszczeń zorganizowanych w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich kolory są bardzo różne, można bez problemu kupić panele białe, w kolorach szarości, brązu a nawet panele czarne. Ale najistotniejszą rolą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Z tego która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do osiągnięcia. Przed zakupami należy to dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym raczy się położyć na ziemi panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie pomocnych.

Panele podłogowe Wronki

Panele podłogowe Wronki

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odkryć w jakimś hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z tym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli więc na dowód salon, jaki zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się ponadto w magazynach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej interesujących. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, które są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są a one o wiele mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak toż jest same z panelami bardzo szybkimi, które zawierają nie daleko niż 80cm długości. Takie średnie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, w sukcesu dużo intensywnych pomieszczeń montowanie takich małych i krótkich paneli będzie bardzo czasochłonne i trudne.

Panele podłogowe Wronki

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie narzeka nadziei zakupu paneli na produkcję, ale można podać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich zbyt dużo. To ile w konkretnej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W klubie z obecnym przeważnie w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto toż doświadczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu zdecydowanie można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Wronki

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments