Panele podłogowe Zbąszyń

Prasówki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w handlu budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Są one znacznie wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są wygodne, dostępne w życiu czystości, pasują do wszystkiego rodzaju wnętrza, no i dosyć łatwo się je realizuje. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Rogoźno

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można położyć w jakimkolwiek pomieszczeniu. Ich duży wybór kolorystyczny a jeszcze imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dobrać do innych ruchów w jakich zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc pasować do mieszkań zaopatrzonych w systemu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich odcienie są bardzo szerokie, można bez problemu kupić panele białe, w odcieniach szarości, brązu a nawet panele czarne. Jednak najważniejszą sprawą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Od tegoż która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do uzyskania. Przed zakupami należy a dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym planuje się ustawić na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie koniecznych.

Panele podłogowe Rogoźno

Panele podłogowe Rogoźno

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można wykryć w wszelkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli a na przykład salon, który planujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, to będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się zarówno w sklepach natknąć na panele o cokolwiek innych wymiarach, bardziej oryginalnych. Do nich ważna na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są a one o moc węższe niż klasyczne panele podłogowe. Tak samo istnieje ponadto z panelami bardzo małymi, jakie liczą nie wysoce niż 80cm długości. Takie delikatne i małe panele podłogowe sprawdzą się w średnich pomieszczeniach, w przypadku dużo silnych pomieszczeń montowanie takich małych i szybkich paneli będzie daleko żmudne i wymagające.

Panele podłogowe Rogoźno

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie liczy możliwości zakupu paneli na pracę, jednak ważna odnieść do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za bardzo. To ile w danej paczce wydobywa się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W ruchu z tymże niejednokrotnie w paczce wydobywa się od 8 do 10 paneli podłogowych. O więc zobaczyć przy zakupie, ponieważ dzięki temu chętnie można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Rogoźno

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments