Sens religii

Sens religii

Prasówki

Sens religii Religie są rozpowszechnione i obecne w dowolnym miejscu na świecie. Najbardziej rozpowszechnioną grupą jest chrześcijaństwo, jednak czy wiedza, która stanowi wyznawana przez osoby suchsze i kościół jest wielka?

Sens religii

W moc książkach oddanych do szkoły historii historii (zarówno dla niemowlęta w naukach podstawowych, kiedy a dla zlikwidowanych już gimnazjów) można odnaleźć informacje o zmianie religii poprzez państwa. Przykładem sytuacji zmiany wiary jest użycie swego boku w X wieku. Pogaństwo zastąpiono na chrystianizm chrześcijaństwo ze względu na dolę naszego narodu. Otaczające nas państwa za zgodą papieża mogłyby zaatakować tereny polskie pod pretekstem chrystianizacji. W tłach historycznych nie można doszukać się innego powodu zmiany religii, co zaprzeczałoby jakimkolwiek sensom wyznawania chrześcijaństwa poza poprawieniem styczności z obcymi krajami.

Każdy może zrobić własny kult religię , lecz stanie się oficjalna dopiero, gdy weźmie ona dziesięć tysięcy wyznających. Największymi kultami na świecie są: chrześcijaństwo, islam, buddyzm, judaizm oraz hinduizm, są również religie poboczne (nieoficjalne, lub uważane za dostępne w kilku państwach), np. Latający Potwór Spaghetti, który stanowi przykładem pastafarianizmu. Reasumując – każdy mężczyzna może mieć własną domową religię – sama że istnieć słynna i grupa jej wyznawców może wynosić kilkaset tysięcy – a wiara innej osoby – zaledwie kilka.
Religie są usprawnieniem politycznym, kiedy również pięknem pomagającym przezwyciężyć strach – modlimy się, przez co robi nam się, że nie grozi nam nic złego ze względu na ostatnie, że pomaga nas mistrz świata. Żeby nie istniały wyznania nie byłoby konfliktów, a losy świata mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej poczynając od średniowiecza, gdyż w ostatnim momencie religia posiadała niezwykle silne stanowienie dla ludzi.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments